Real se mučio – ali savladao Valjadolid, Jović veoma dobar – ali ga neće gol – RTV SUNCE Arandjelovac
Home » Sport » Real se mučio – ali savladao Valjadolid, Jović veoma dobar – ali ga neće gol

Real se mučio – ali savladao Valjadolid, Jović veoma dobar – ali ga neće gol

Uprkos brojnim transfer glasinama koje ga teraju iz „kraljevskog kluba“, Luka Jović je ponovo bio u startnoj postavi Reala.

Srpski napadač odigrao je veoma solidan meč, u kojem su mu saigrači, za razliku od prošlog, dodavali lopte i stavljali u pozicije za gol.

Na Lukinu žalost, nije uspeo da zatrese mrežu rivala, iako je u nekoliko navrata bio veoma, veoma blizu.

Prvo poluvreme nije donelo gol u mreži Valjadolida, koji je uspeo u velikoj meri da parira favorizovanom rivalu.

Kako je vreme odmicalo, a rezultat ostajao isti, Real je osećao sve veći pritisak, pa je trener Zidan morao da reaguje izmenama.

Jović je u 58. minutu napustio teren, a umesto njega ušao talentovani Vinisijus.

Upravo je mladi Brazilac postigao vodeći i jedini gol na meču. Igrao se 65. minut, Valverde i Benzema su pokušali da stvore situaciju za udarac u protivničkom šesnaestercu, a lopta uz dosta sreće dolazi do Vinisijusa, koji je prosleđuje u mrežu Valjadolida.

Delovalo je kao da je Vinisijus u ofsajdu, ali je lopta do njega došla nakon što ju je odigrao defanzivac gostiju.

Do kraja meča Real je bio uporan u pokušajima da duplira prednost i meč privede kraju bez većih uzbuđenja, ali je Valjadolid uspevao da se odbrani, ali i Real da promaši izgledne šanse.

U ostalim mečevima četvrtog kola La Lige, Atletiko Madrid odigrao je bez golova na gostovanju kod Ueske, Viljareal je savladao Alaves na svom terenu sa 3:1, dok je Elče savladao Eibar u gostima sa 1:0.

Izvor: rts.rs