
Никада у историји Ливерпул није на једној европској утакмици примио пет голова на „Енфилду“, све до првог дуела са Реал Мадридом у осмини финала овогодишњег издања Лиге шампиона и поготка којим је Карим Бензема у 67. минуту ставио тачку на све наде да енглески тим може до победе над Мадриђанима први пут још од 2009. године.
Вечерас ће Ливерпул у Мадриду покушати да писање историје узме у своје руке, да коначно савлада Реал, а можда и направи један од највећих преокрета у историји фудбала, надокнади 5:2 са „Енфилда“ и избори пласман у четвртфинале Лиге шампиона.
Не иду екипи Јиргена Клопа наруку искуства из прошлости пошто Ливерпул није победио „краљевски клуб“ још од 10. марта 2009. године, када је у реваншу осмине финала Лиге шампиона испратио Мадриђане кући са четири гола у мрежи (4:0) и потврдио тријумф из Шпаније (1:0) од недељу дана раније.
Од последњих пет финала елитног европског такмичења, у два су се састали вечерашњи ривали и два пута се Реал Мадрид окитио титулом првака Европе.
Између два дуела за трофеј, играли су Ливерпул и Реал и у четвртфиналу Лиге шампиона 2021. године – Мадриђани су у главном граду Шпаније славили резултатом 3:1, па им је 0:0 у Енглеској било довољно. Био је Реал два пута бољи (1:0 и 3:0) и када се са Ливерпулом нашао у истој групи 2014. године.
И Ливерпулу и Реалу је Лига шампиона сламка спаса за успешну сезону пошто је тим са „Енфилда“ тек шести на табели Премијер лиге након пораза од Борнмута за викенд, док Реал у Шпанији има девет бодова заостатка у односу на првопласирану Барселону.
Реал је до осмине финала стигао као најбољи тим из Групе Ф, у којој је са четири победе, ремијем и поразом од Лајпцига иза себе оставио немачки тим, Шахтјор и Селтик.
Ливерпул је у Групи А освојио једнак број бодова као Наполи – 15, али је у Напуљу доживео једини порз (1:4), па је у нокаут фазу такмичења морао са другог места, испред Ајакса и Ренџерса.
Ајнтрахт у Напуљу са два гола заостатка
Не много лакши посао од Ливерпула имаће фудбалери Ајнтрахта у реванш мечу осмине финала Лиге шампиона, пошто долазе у Напуљ са два гола заостатка.
Наполи је први меч у Франкфурту добио резултатом 2:0, а стрелци су били Осимен и Ди Лоренцо.
Утакмице у Мадриду и Напуљу почињу у 21.00 час, њихов ток и резултате можете пратити на нашем порталу, док је директан пренос дуела Реал Мадрида и Ливерпула на Првом програму РТС-а.
Izvor: rts.rs