Opština Aranđelovac i ove godine nastavila je sa uspešnom praksom organizacije odlaska poljoprivrednika u Novi Sad. Uprkos lošem vremenu više od 270 naših sugrađana došlo je organizovano na Međunarodni poljoprivredni Sajam, a od ove godine Opština Aranđelovac ima svoj štand u hali 2.
Zamenik predsednika Miladin Jakovljević kazao je da je zadovoljan odzivom poljoprivrednika, za koje je organizovan besplatan prevoz, osveženje i hrana. Rekao je da se od ove godine uspostavila saradnja sa nekoliko lokalnih proizvođača koji predstavljaju svoju robu na sajamskom štandu, a da će u narednim godinama lokalna samouprava pokušati da promociju grada i domaćih proizvoda podigne na još viši nivo.
Sajmu su danas prisustvovali ministar poljoprivrede i zaštite životne sredine Branislav Nedimović i ministar bez portfelja Milan Krkobabić, koji su istakli važnost razvoja poljoprivrede i ulaganja u bespovratne subvencije, po čemu je Aranđelovac među vodećim opštinama u Srbiji.