Francuzi preko Kantea srušili Portugaliju, Ramos promašio dva penala, Nemci sigurni – RTV SUNCE Arandjelovac
Home » Sport » Francuzi preko Kantea srušili Portugaliju, Ramos promašio dva penala, Nemci sigurni

Poslednji put kada je Portugalija savladala Francusku na svom terenu bilo je to davne 1947. godine.

Da se tradicija ne pokvari, postarao se Ngolo Kante, golom u 54. minutu meča. Rabio je šutirao, a na odbijenu loptu natrčao je vezista Čelsija i bez većih muka je smestio u mrežu Portugalaca.

Bio je to prvi šut Kantea u Ligi nacija, nakon nešto više od šest sati provedenih na terenu u ukupno u svim utakmicama.

Takođe, Kante je postigao svoj prvi gol nakon tačno 365 dana, a tek drugi ukupno u reprezentativnom dresu.

Francuzi su pobedom izbili na prvo mesto Grupe 3 sa 13 bodova i izborili plasman na fajnal-for Lige Nacija, dok je Portugalija druga sa 10 bodova.

U drugom meču u toj grupi, selekcija Švedske savladala je Hrvatsku sa 2:1. Kuluševski i Danielson bili su strelci za domaćina u prvom poluvremenu, da bi potom Danielson postigao autogol u drugom i postavio konačan rezultat.

Obe selekcije nakon pet mečeva imaju po tri osvojena boda i bez šansi su za plasman u narednu fazu Lige Nacija.

U grupi 4, Nemačka je nakon preokreta savladala Ukrajinu sa 3:1.

Gosti su poveli golom Jaremčuka, da bi potom strelci za Nemce bili Sane i u dva navrata Verner.

Nemačka je lider grupe sa devet bodova, dok je Ukrajina treća sa šest.

Selekcija Švajcarske je u drugom meču te grupe uspela da zadrži Španiju na nerešenom rezutlatu 1:1.

Švajcarci su poveli golom Frojlera u prvom poluvremenu, da bi Španija u samom finišu golom Morena došla do remija.

Zanimljivo je da je Serhio Ramos, kapiten reprezentacije Španije, promašio čak dva jedanaesterca na ovom meču. Štoper Španije i Reala je prethodno čak 25 vezanih penala konvertovao u pogodak.

Španija se nalazi na drugom mestu Grupe 4 sa osam bodova, dok je Švajcarska četvrta sa tri osvojena boda.

Izvor: rts.rs