Home » Sport » Luka “brzi voz” Jović za četvrtfinale! (VIDEO)

Luka “brzi voz” Jović za četvrtfinale! (VIDEO)

Luka Jović ne staje! Zapravo, Luka Jović gazi sve pred sobom!

Mladi napadač srpske reprezentacije još jednom je postigao gol za Ajntraht, ovaj put u Milanu protiv Intera za 1:0 već u 5. minutu revanša osmine finala Lige Evrope.

Ispostavilo se, dovoljno za pobedu i plasman u četvrtfinale, pošto je u prvoj utakmici bilo 0:0.

Sjajno je istrčao, otresao Holanđanina Stefana de Fraja u duelu i onda lobovao Samira Handanovića.

Pored 21-godišnjeg centarfora, koji se već sedam puta upisao u strelce u Ligi Evrope ove sezone, u startnoj postavi Ajntrahta našli su se i druga dva reprezentativca naše zemlje: Filip Kostić i Mijat Gaćinović.

Gaćinović je, međutim, zamenjen zbog povrede u 59. minutu, pa ćemo videti hoće li moći u ponedeljak da se odazove pozivu selektora Mladena Krstajića za prijateljsku utakmicu protiv Nemačke (20. marta) i prvo kolo kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, protiv Portugala (25. marta).

Ajntraht je potpuno zasluženo prošao, a rezultat je mogao biti i ubedljiviji da se nekoliko puta baš naši igrači nisu spetljali u završnici akcija. Prvo Gaćinović, pa Kostić, a onda je pet minuta pre kraja Handanović sjajno odbranio šut Jovića glavom sa nekoliko metara.

Od Intera smo malo toga videli ove večeri, kao i u prvom duelu…

Veliku pobedu u četvrtak uveče ostvario je Arsenal, koji je uspeo da nadoknadi 1:3 iz Francuske i u Londonu savlada Ren 3:0.

Sjajno su domaći fudbaleri otvorili utakmicu i već posle 15 minuta vodili 3:0. U 72. je Obamejang svojim drugim golom doneo neophodnu prednost za prolaz, ali se potom i obrukao u 82, kada je sa šest-sedam metara potpuno neometan promašio nebranjen gol.

Imao je dosta sreće da gostujući igrači ne kazne taj promašaj uprkos nekoliko dobrih napada koje su kreirali u poslednjim minutima utakmice.

Treba istaći i da bi se možda situacija na terenu drugačije odvijala da je lopta posle šuta M'Bajea Nijanga u 47. minutu završila u mreži, ali je pogodila stativu.

Žaliće zbog toga navijači Rena, koji su u ogromnom broju doputovali u prestonicu Engleske.

U četvrtfinale je prošao i Viljarela, koji je ponovo bio uspešniji od Zenita. Posle 3:1 u Rusiji, “žuta podmornica” slavila je 2:1 kod kuće…