Siti pobedom otvorio sezonu, slavila i Aston Vila – RTV SUNCE Arandjelovac
Home » Sport » Siti pobedom otvorio sezonu, slavila i Aston Vila

Siti pobedom otvorio sezonu, slavila i Aston Vila

Iako je izgledalo da će ”građani” rutniski proći na jednom od težih gostovanja, to se ipak znatno promenilo u finišu meča.

Tada je Raul Himenez odlično iskoristio asistenciju Podensea i odličnim udarcem glavom smanjio na 1:2.

Prethodno su prednost raspoloženim i u većem delu meča dominantnim igračima Pepa Gvardiole doneli De Brujne u 20. (iz penala) i Foden u 32. minutu susreta na ”Mulineksu”.

Međutim, sve dileme, ako ih je uopšte i bilo, otklonio je Gabrijel Žezus pogotkom u petom minutu nadoknade vremena za konačnih 1:3.

U prvom meču dana Aston vila je na svom terenu minimalnim rezultatom pobedila Šefild junajted – 1:0.

Jedini gol delo je Ezrija Konsa, koji je odlično ioskoristio šansu koja mu se posle kornera ukazala na drugoj stativi, te je glavom loptu posla u mrežu.

Prethodno su gosti već u 12. minutu ostali sa igračem manje nakon crvenog kartona koji je zbog povlačenja dobio Egan, a onda Lundstram u 34. minutu promašio penal.