Home » Sport » TOP8 Evrokupa: Ritas poslednji “izvadio vizu”

TOP8 Evrokupa: Ritas poslednji “izvadio vizu”

Direktan okršaj između Ritasa i Monaka u grupi “E” dao je odgovor na pitanje ko je poslednji učesnik nokaut faze Evrokupa!

To će biti Litvanci koji su pred svojom publikom odigrali sjajan meč i savladali tim iz Kneževine 90:68 (25:14, 21:15, 26:24, 18:15), tako da su zauzeli drugo mesto u grupi u kojoj je bio i Partizan, uz nemačku Albu koja je ranije obezbedila prolaz dalje.

Ritas je bio u teškoj poziciji posle četiri kola (skor 1-3), ali vezanim pobedama nad Partizanom, u poslednjoj sekundi, i demonstiranjem snage protiv Monaka prošli su dalje.

Jedini litvanski predstavnik u Evrokupu je motivisano odigrao prve dve deonice i stekao ogromnu prednost protiv Monaka, dok su u nastavku zadržali dobar procenat šuta i rivalu onemogućavali da se ikako vrati u meč.

[embedded content]

Izvor: YouTube/Euroleague Basketball

Denis Sili je postigao 21 poen, dok je Artjom Parahovski, junak pobede u Beogradu,zabeležio dabl-dabl učinak (18 poena i 11 skokova).

Kod Monaka su se izdvojili Kikanović (17) i Gladir (16), ali nisu imali adekvatnu podršku.

Od ranije je sve rešeno i u grupi “F” gde su ASVEL i Lokomotiva prošli dalje, odnosno u “G” u kojoj se takmičila Crvena zvezda.

Šampion Srbije je slavio u poslednjoj utakmici Evrokupa protiv Unikahe, ali to nije promenilo konačan plasman u grupi tako da Valensija odlazi u četvrtfinale s prve pozicije, dok je ekipa iz Malage drugoplasirana.

Rasplet se čekao i u grupi “H” gde su UNIKS i Andora odlučivali od ekipi koja će biti prvoplasirana, a pošto su Rusi slavili ubedljivo (72:53) dobiće prednost domaćeg terena.

Nokaut faza Evrokupa počinje 5. marta i igra se na dve dobijene utakmice.

PAROVI ČETVRTFINALA:

Alba – Unikaha
ASVEL – Andora
Valensija – Ritas
UNIKS – Lokomotiva

PAROVI POLUFINALA:

Alba/Unikaha – ASVEL/Andora
Valensija/Ritas – UNIKS/Lokomotiva.

REZULTATI POSLEDNJEG KOLA TOP16 FAZE EVROKUPA:

Grupa E

Alba – Partizan 97:74
Ritas – Monako 90:68

Tabela: Alba 5-1, Ritas 3-3, Monako 2-4, Partizan 2-4.

Grupa F

Ulm – Asvel 86:68
Lokomotiva Kubanj – Frankfurt 84:58

Tabela: Asvel 5-1, Lokomotiva Kubanj 4-2, Ulm 3-3, Frankfurt 0-6.

Grupa G

Zvezda – Unikaha 105:89
Valensija – Limož (20.45)

Tabela: Valensija 5-0, Unikaha 3-3, Zvezda 2-4, Limož 1-4.

Grupa H

Uniks – Andora 72:53
Cedevita – Zenit 75:79

Tabela: Uniks 5-1, Andora 5-1, Zenit 2-4, Cedevita 0-6.

Izvor: MONDO Vesti