Home » Sport » Umesto slavlja, u Malagi “minus 20” i zvižduci

Umesto slavlja, u Malagi “minus 20” i zvižduci

Pobednici tri četvrtfinalna para Evrokupa znaće se tek posle “majstorica”, zakazanih za 13. mart.

Valensija posle dvostruke pobede nad Ritasom čeka u polufinalu Uniks ili Lokomotivu Kubanj, dok će drugi par formirati bolji iz mečeva Alba – Unikaha i Asvel – Andora.

Junaci večeri bez sumnje su košarkaši Albe, koji su se ekspresno oporavili od šokantnog poraza na svom parketu i u Malagi deklasirali Unikahu rezultatom 81:101 (26:23, 17:28, 23:21, 15:29).

Litvanac Rokas Gidraitis (na slici) postigao je 23 poena, uz pet trojki iz sedam šuteva.

[embedded content]

Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

Prvi meč Alba je izgubila zakucavanjem Matijasa Lesora posle ofanzivnog skoka sekund pre kraja, čime je prokockala 21 poen prednosti. U revanšu tim Aita Garsije Renesesa nije dozvolio novi kolaps.

Unikaha se tokom treće i početkom četvrte četvrtine trudila da održi priključak, ali je posle 71:75 u 31. minutu usledila serija od 2:16, posle koje za Dragana Milosavljevića (10p, 4sk, 2as, 1ukr za 34 minuta) i njegove saigrače nije bilo puta nazad.

Sada će Unikaha za prolaz u polufinale morati da i drugi put trijumfuje na gostovanju u Berlinu.

Valensija, koja je u prvoj fazi osvojila grupu u kojoj se takmičio Partizan, a u Top 16 grupu sa Crvenom zvezdom, eliminisala je Ritas pobedom u Vilnusu od 56:71.

Na poluvremenu je litvanski predstavnik vodio 39:33, da bi u preostale dve četvrtine postigao samo devet, odnosno osam poena i tako se oprostio od daljeg takmičenja.

Lokomotiva Kubanj, srpskog trenera Vlade Jovanovića, savladala je Uniks 68:59 i izborila “majstoricu” u Kazanju, dok će Andora ponovo putovati u Lion, pošto je u revanšu deklasirala Asvel 98:79 i izjednačila na 1:1.