Home » Sport » UŽIVO: Alba – Partizan

UŽIVO: Alba – Partizan

Alba (4-1) – Partizan (2-3) posle prve četvrtine 18:23

Srpski predstavnik je porazom od Ritasa prošle nedelje izgubio sve šanse da se plasira u četvrtfinale Evrokupa, pa zato gostovanje u Berlinu nema takmičarskog značaja. Isto je i domaćem sastavu, koji je obezbedio prvo mesto i dvomeč sa Unikahom na startu “nokaut” faze.

Obe ekipe nastupiće oslabljene – Alba bez Sive, Saibua i nedavno povređenog Stefana Pena, koji će se na teren vratiti tek iduće sezone, a Partizan bez Zagorca i Gagića.

Andrea Trinkijeri želeće da njegovi izabranici naprave dobar uvod za derbi ABA lige protiv Budućnosti, koji se igra u nedelju u dvorani “Aleksandar Nikolić”.

Podsećamo da je Alba jedini poraz u Top 16 fazi pretrpela upravo od Partizana, koji je na svom parketu slavio rezultatom 78:66.

Pitanje drugog četvrtfinaliste iz grupe E, rešavaće u sredu u direktnom okršaju Ritas i Monako.

UŽIVO

20’ Crno-beli opet gube loptu, Gidraitis ih kažnjava trojkom – 45:34.

19’ Alba na “plus 10”, serija 13:0 – 42:32. Konačno poeni i za crno-bele, uspešna solo akcija Nikole Jankovića na niskom postu – 42:34. Više od tri minuta je trajao Partizanov “post”.

18’ Pet poena zaredom Partizan je primio posle izgubljenih lopti. Alba vodi 40:32, pošto je napravila seriju 11:0 za samo minut i po. Tajm-aut uzima Trinkijeri… Faul Sija u napadu, lakat.

18’ Nova trojka Matiseka – 38:32! Čak 8/11 je šut “albatrosa” spolja.

17’ Težak šut Gifaja, ali nova trojka – 32:32. Zatim Si promašuje, a Matisek pogađa – 35:32!

15’ Alba se približava zahvaljujući preciznom šutu za tri poena – 29:30.

14’ Nikolić gubi dve lopte zaredom, Alba ne postiže nijedan poen… Tanasković 3/3 iz igre, 23:28.

13’ Trojka Lendejla sa neuobičajene, krilne pozicije – 20:26.

10’ Partizan dominira u ofanzivnom skoku i vodi 18:23. To je i krajnji rezultat prve četvrtine. Renfro osam poena, Tanasković i Lendejl po četiri.

7’ Lendejlu šut za tri poena izlazi iz koša, a Gifaj na drugoj strani pogađa trojku. Umesto devet razlike, samo “plus tri” – 14:17.

4’ Raspoložen je Renfro, koji šutira trojke 2/2. Uzvraća Hermanson – 9:8.

3’ Mladi centar Dušan Tanasković, koga je Trinkijeri stavio u početnu petorku, postigao je prve poene u seniorskoj košarci – 4:5. Tanasković ovog meseca slavi 18. rođendan.

“Starteri”: Hermanson, Vagner, Gidraitis, Sikma, Kliford – Renfro, Marinković, Si, S. Janković, Tanasković.

Izvor: MONDO Vesti