Home » Sport » UŽIVO: Čukarički – Partizan (VIDEO)

UŽIVO: Čukarički – Partizan (VIDEO)

UŽIVO:

ČUKARIČKI – PARTIZAN 0:1

31’

30’ Crno-beli (večeras samo crni) mirno kontrolišu zbivanja na terenu. Enake je sada centrirao sa desne strane i bio je to uvod u još jedan korner za goste. Usledio je centaršut, ne i nova šansa.

28’ “Mirković Bata” skandiraju navijači Partizana u ovim trenucima, uz istaknutu parolu u znak podrške treneru crno-belih.

25’ Borba na sredini terena u ovim minutima. Pantić je pokušao sa oko 25 metara, šutirao po zemlji, a Belić nije imao problem da uhvati tu loptu. Na drugoj strani Stojković istrčava ispred Bojića, da spreči priliku domaćih.

Pogledajte fotografije sa Banovog brda.

19’ Još jedan pokušaj raspoloženog Jankovića. Rikardo ga je proigrao u kaznenom prostoru, a Crnogorac je sa desetak metara hteo da pogodi iz okreta. Lopta je išla po zemlji i nije pretila Beliću, koji je u ovoj utakmici na golu jer je Stevanović na pozajmici iz Partizana i dogovoreno je da nema pravo da brani protiv crno-belih. Ista je situacija i sa Veljkom Birmančevićem.

16’ Prečka, pa velika šansa za Enakea! Janković je šutirao snažno, u golmanov ugao, i zatresao okvir gola, nakon što je Belić vrhovima prstiju dotakao tu loptu. U nastavku akcije je Enake gađao na odličan centaršut sa desne strane i za malo bio neprecizan.

Veoma dobar početak gostiju.

Izvor: Arena sport/MONDO

15’ Enake zapažen na početku utakmice. Centrirao je odlično sa desne strane, a Janković je u nastavku akcije iznudio prekršaj sa ivice kaznenog prostora

12’ Bogosavac je iznudio prvi korner za Čukaričkog, ali Stojković nije imao problem da uhvati tu loptu.

7’ Ofanziva Partizana i posle vođstva. “Brđani” su ispucali loptu u korner, a Danilo Pantić je centrirao iz prekida. Mladi vezista vratio se na teren brže nego što je bilo očekivano, jer je bilo predviđanja da će zbog povrede zadnje lože odsustvovati bar do četvrtka.

– Zanimljivo je da Gabrijel Enake prvi put igra u Superligi od utakmice protiv Mačve, 26. avgusta.

4’ PARTIZAN VODI! ENAKE!

Prva šansa na utakmici i gol! Belić, golman Čuke, je loše ispucao loptu, Marku Dociću je lopta “pobegla”, što je Rikardo Gomeš iskoristio da lepo asistira Enakeu. Udarac sa desnog ugla peterca i gol!

1’ Utakmica je počela.

Sastavi:

ČUKARIČKI: Belić – Stevanović, Puškarić, Šapić, Bogosavac – Docić, Đorđević – Bojić, Kajević, Stojanović – Tedić.

PARTIZAN: Stojković – Nemanja R. Miletić, Marković, Valijente, Urošević – Zdjelar, Enake – Pantić, Zakarić, Janković – Rikardo.

Sudija: Bojan Nikolić

Derbi kola u vanrednom oktobarskom terminu: Čukarički – Partizan.

Ekipe Sima Krunića i Zorana Bate Mirkovića sastaće se u 16.30 časova (uz direktan prenos na TV Arena sport), u okršaju koji nijedan tim ne dočekuje u idealnom trenutku.

Čuka je posle najboljeg starta sezone u klupskoj istoriji izgubila u mečevima protiv Mladosti iz Lučana (u Kupu) i protiv Radnika u Surdulici (u Superligi), što je Partizan iskoristio i prestigao je remijem protiv Napretka. Naravno, u Humskoj toj činjenici prošlog vikenda nisu davali značaj, jer je to bio drugi “vezani” remi crno-belih u prvenstvu, što je Zvezda iskoristila da najvećem rivalu odmakne značajnih 11 bodova prednosti.

U takvoj situaciji i uz neizvesnost oko ipak oporavljenog Danila Pantića za današnji duel, crno-beli iz Humske odlaze na gostovanje na kojem su u okviru prvenstva bili 18 puta i pobedili 14 puta, uz dva trijumfa Čuke i isto toliko remija.

Pred meč, Partizanov trener Zoran Bata Mirković pohvalno je govorio o beku “brđana” Miroslavu Bogosavcu, nekadašnjem đaku kluba iz Humske, koji je u intervjuu za MONDO priznao da mu veoma gode poređenja sa čuvenim igračem Reala, Marselom.

Utakmicu na stadionu Čukaričkog sudiće Bojan Nikolić, a pomagaće mu Srđan Milutinojvić i Miloš Miškeljin.